Montaż pomp ciepła

Jeśli marzą Państwo o ekologicznym i energooszczędnym domu, którego ogrzewane nie polega na  procesie spalania instalacja pompy ciepła jest idealnym rozwiązaniem. Nowoczesne domy przyszłości bazują na wykorzystywaniu  tylko odnawialnych źródeł energii pochodzących z  powietrza, gleby czy wody. Developerzy coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom z zakresu budownictw XXI wieku i dostrzegają zalety montowania pomp ciepła, które charakteryzuje wysoka oszczędność i  efektywność działania. Choć pompy ciepła stanowią niemały jednorazowy wydatek jest to inwestycja na lata, która szybko się zwróci, a z kolei dom z taką nowoczesną instalacją zyskuje na wartości w momencie sprzedaży.

Dlaczego warto instalować powietrzne pomy ciepła?

Jeśli chodzi o nowoczesne metody ogrzewanie domu jednym z najbardziej funkcjonalnych i wydajnych urządzeń jest pompa ciepła. Nie tylko służy ona do ogrzewania domu, ale i do jego chłodzenia oraz ogrzewania ciepłej wody użytkowej. Same pomy nie wytwarzają energii –zasada ich  działania polega na przenoszeniu ciepła z innych źródeł ciepła w tym przypadku z powietrza i bazuje na jego temperaturze. Pompa ciepła wykorzystuje do działania energię elektryczną, jednak przetwarza energię cieplną z powietrza, wytwarzając nawet czterokrotność zużytej przez siebie energii.

Pomy ciepła powietrze-powietrze są nie tylko efektywne, ale i stosunkowo proste w montażu. Do ich instalacji nie potrzebne są studnie, kolektory czy sondy gruntowe, jak w przypadku pomp ciepła powietrza-woda, woda-woda czy grunt-woda. Powietrzne pompy ciepła korzystają z energii pobranej z powietrza  w otoczeniu lub z powietrza wyrzutowego z wentylacji mechanicznej. Za ich pomocą można nie tylko ogrzać wnętrza oraz uzyskać ciepłą wodę użytkową, ale i ochłodzić cały budynek . W przypadku grzania pompa ciepła znajduje się na zewnątrz budynku,  z kolei podczas chłodzenia zlokalizowana jest w środku, pełniąc rolę klimatyzacji. Choć przy temperaturach poniżej  15-20 stopni Celcjusza wydajność pomp spada, wystarczy dołączyć do niej dodatkowe grzałki elektryczne. Nie jest to jednak koszt, który wpłynąłby znacząco na oszczędności związane z zastosowaniem pomp ciepła, ponieważ w naszym klimacie rzadko występują tak niskie temperatury.

Oto zalety płynące z montażu pomp ciepła:

  • nie wymaga prac ziemnych;
  • funkcja chłodzenia i grzania;
  • redukcja kosztów ogrzewania nawet do 70%;
  • pomy ciepła są ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego;
  • nowoczesne rozwiązania grzewcze znanych marek: Ariston, Termet, Bosch.

Montaż pompy ciepła powietrze-powietrze

Firma Instal Fix zajmuje się profesjonalną instalacją najnowszych rozwiązań pozyskiwania ciepła. Wykorzystanie pompy ciepła zarówno do ogrzania budynków oraz pozyskiwania ciepłej wody użytkowej, jak i do klimatyzacji to innowacyjny i niezawodny sposób na znaczne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Wybór ten zapewnia regularny rozkład ciepła w domu, cechuje się niskim poziomem głośności, a wiele modeli wyposażonych jest w zaawansowany panel zdalnego sterowania.

Montaż pomp ciepła zaczynamy od doboru odpowiedniej mocy urządzenia uzależnionej od zapotrzebowania na energię całego budynku. Nasz zespół specjalistów dysponuje rzetelną wiedzą i doświadczeniem w takich pomiarach oraz wykorzystuje nowoczesne programy stosowane do tego celu na całym świecie. Na podstawie tych obliczeń dobieramy najlepszy model pompy ciepła o odpowiedniej mocy grzewczej. Proces ten choć jest czasochłonny to właśnie dzięki niemu możliwy jest poprawny montaż pomp ciepła oraz analiza rocznych kosztów jej eksploatacji z uwzględnieniem średnich rocznych temperatur.

Podczas montażu pomp ciepła w środku budynku wybieramy pomieszczenia zlokalizowane jak najdalej od sypialni czy pokoi dziennych. Choć ich praca jest niezwykle cicha (40-60 dB) warto zadbać, aby była jak najmniej słyszalna. Z kolei montując pompy ciepła przy zewnętrznej ścianie budynku dbamy o zachowanie odległości od pół metra do półtorej w miejscu pozbawionym przeszkód terenu, drzew czy krzewów, kierując  wyrzutnie w stronę przeciwną do ścian. Pompy ciepła posiadają niezwykle wytrzymałą obudowę odporną na warunki atmosferyczne, cechuje je estetyczny wygląd, a dodatkowo można je zabudowa np.: drewnianą konstrukcją. Co najważniejsze, montaż pompy ciepła nie wymaga odwiertów i kopania na posesji oraz może stanowić istotny element modernizacji instalacji grzewczej wykorzystującej kotłownie gazową.

Nasze usługi montażu pomp ciepła powietrze-powietrze świadczymy klientom z  Rzeszowa i okolic. Przeprowadzamy również serwis kotłów gazowych pod kątem ich sprawności i szczelności zakończoną zaświadczeniem potwierdzającym ich sprawność oraz przeprowadzoną kontroli. Dodatkowo świadczymy usługi związane z  fotowoltaiką.

Formularz kontaktowy