Instalacja kotłowni gazowych

Ogrzewanie gazowe to wciąż jedno z głównych rozwiązań grzewczych stosowanych w domach jednorodzinnych. Choć na rynku pojawiają się inne rozwiązania i technologie ogrzewanie gazowe cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na swoje zalety. Po pierwsze, gaz ziemny jest stosunkowo tanim paliwem, przez co ogrzewanie nim jest stosunkowo mało kosztowne. Po drugie, nowoczesne kotły gazowe pozwalają spalać gaz bardzo efektywnie bez większych start energii. Po trzecie, nowoczesne urządzenia są w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu ich użytkownie jest niemal bezobsługowe.

Jaki kocioł gazowy wybrać?

Podczas wyboru kotłów gazowych warto postawić przede wszystkim na bezpieczeństwo oraz komfort ich użytkowania. Ze względu na sposób montażu kotłów gazowych dzieli się je na kotły wiszące i stojące. Kotły gazowe wiszące z racji ich przeznaczenia charakteryzują się mniejszymi rozmiarami i montuje się je głownie w łazienkach lub w kuchni. Co więcej, stale wystawione na ekspozycję są one projektowane niezwykle estetycznie tak, aby pasowały do każdego wystroju wnętrza. Z kolei kotły gazowe stojące to urządzenia o większym gabarycie i mocy, dlatego do ich instalacji potrzebne jest osobne pomieszczenie z dobrą wentylacją. W domkach jednorodzinnych z reguły służą do tego celu  kotłownie.

Przed instalacją kotłów gazowych warto również zastanowić się, czy wybrać kocioł gazowy jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny. Ich podstawową różnicą jest sposób ogrzewania wody. Pierwszy z  nich jest większy i wymaga zainstalowania dodatkowego  wymiennika dla ciepłej wody użytkowej. Jego główną zaletą jest fakt, że znacznie ogranicza starty wody podczas oczekiwania na jej ogrzanie. Dodatkowo dzięki oddzielnemu zasobnikowi jest również  w stanie przygotować większą ilość ciepłej wody użytkowej, dlatego jest najchętniej wybierany przez duże rodziny z dwoma lub więcej łazienkami. Z kolei kocioł gazowy dwufunkcyjny spełnia jednocześnie rolę kotła i zasobnika ciepłej wody użytkowej. W tego rodzaju kotłach woda jest podgrzewana w sposób przepływowy, co znacznie zmniejsza starty energii. Z drugiej jednak strony nie można zmagazynować dużej ilości ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo trzeba także zadbać o jak najmniejszą odległość kotła od punktów poboru wody, a w oczekiwaniu na ciepłą wodę najpierw trzeba spuścić wodę zimną.

Instalacja kotłów gazowych

Kotłownie gazowe w  domach jednorodzinnych najczęściej oznaczają kotłownie wbudowaną, czyli umiejscowioną w pomieszczeniu będącym częścią budynku mieszkalnego. Zanim jednak zdecydują się Państwo na instalacje kotłowni gazowych warto dokładnie zapoznać się z wymogami dotyczącymi pomieszczeń kotłowni, które zależą od mocy kotłów gazowych, czyli od zapotrzebowania budynków na energię cieplną. Moc cieplna kotłowni przeznaczonych dla jednorodzinnych budynków mieszkalnych wynosi około 40-50 kW, a  zatem dotyczą ich przepisy dla kotłowni o mocy do 60 kW. Dodatkowo kotłownie te dzielą się na kotłownie o mocy do 30 kW i kotłownie o mocy od 30 do 60 kW.

Firma Instal Fix chętnie pomoże  Państwu w  wyborze odpowiednich kotłów gazowych dostosowanych do Państwa potrzeb oraz spełniających odpowiednie parametry techniczne.

Oferujemy:

  • instalację kotłowni gazowej wraz kotłem, wkładem kominowym oraz instalacją gazową i podłączeniem instalacji wodnej do kotła;
  • profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru kotłów;
  • wykonanie projektu kotłowni;
  • nowoczesne rozwiązania grzewcze znanych marek: Ariston, Termet, Bosch;
  • podłączenie instalacji i jej pierwsze uruchomienie.

Kotły gazowe posiadają wiele układów elektronicznych, dlatego ich montaż nie należy do łatwych zadań. Nasza grupa wysoce wykwalifikowanych specjalistów zajmie się instalacją kotłowni gazowych w Państwa domu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz niezbędne uprawnienia i kwalifikacje wymagane do montażu kotłów gazowych. Dzięki temu zyskają Państwo pewność, że instalacja została przeprowadzona  zgodnie z  przepisami i wymaganiami producenta oraz gwarancję bezpieczeństwa użytkowania tych urządzeń. Przed samą instalacją sprawdzimy również, czy pomieszczenia spełnia wymogi kotłowni gazowych odnośnie stosowanej wentylacji, położenia oraz materiałów samego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownie.

Specjalizujemy się także w doborze najlepszych rozwiązań instalacji kotłów gazowych jedno i dwufunkcyjnych. Nasza wieloletnia praktyka pozwala nam instalować kotły gazowe samodzielnie, jak na budową kotłowni oraz kompleksowej instalacji grzewczej. Nasi specjaliści posługują się profesjonalnymi narzędziami, dzięki czemu gwarantujemy dokładne pomiary szczelności instalacji, Państwu zaś oddajemy w użytkowanie w pełni szczelne i bezpieczne instalacje. Chętnie zmodernizujemy dla Państwa stare kotłownie gazowe, wyposażając  je w nowoczesne rozwiązania i technologie ogrzewania.

Nasze usługi instalacji kotłów gazowych świadczymy klientom z  Rzeszowa i okolic. Przeprowadzamy również serwis kotłów gazowych pod kątem ich sprawności i szczelności zakończony zaświadczeniem potwierdzającym bezpieczeństwo użytkowania  oraz przeprowadzonej kontroli.

Formularz kontaktowy